Spændende weekend i Rønde: Svømmetur for børn og sommerkoncert

Foto: Kultunaut.
dato

Oplev Rønde denne weekend med en forfriskende svømmetur for børn og en stemningsfuld sommerkoncert med Oak Now Willow. Læs mere om de to spændende begivenheder her.

Svømning i åbent hav for børn

Fredag d. 26. juni 2026 inviteres børn til en fri svømmetur fra badebroen i Nappedam Havn. Arrangementet byder på en sjov og afslappet svømmeoplevelse, hvor deltagerne kan vælge at svømme så langt, som de ønsker. TRIF Thorsager Rønde Idræts Forening sørger for vådedragter, havtasker og badehætter, mens deltagerne selv skal medbringe svømmebriller, badetøj og håndklæder.

Tidspunkt: Fredag 26. juni 2026, kl. 18:30
Sted: Nappedam Bådelaug, Molsvej 33, 8410 Rønde
Entré: Fri entré
Arrangør: TRIF Thorsager Rønde Idræts Forening

Sommerkoncert med Oak Now Willow

Lørdag d. 27. juni 2026 byder på en festlig sommerkoncert med Oak Now Willow på Bakketoppen i Kejlstrup. Arrangementet starter kl. 18:30 med servering af mousserende vin og fortsætter med mad, vin ad libitum, og en vidunderlig koncertoplevelse. Tag del i en aften fyldt med lokal musik, mad, og hyggelig atmosfære i dejlige omgivelser.

Tidspunkt: Lørdag 27. juni 2026, kl. 18:30
Sted: Nino Vinmark, Bakketoppen 1, Kejlstrup, 8410 Rønde
Entré: 365 kr



Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.
Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Kultunaut.
Kilde: Kultunaut